Bu 13 DeFi Coin İçin Dikkat: İzleme Listesine Girdiler!

Son haftalarında kriz ortamında, Bitcoin (BTC) önerdiğinde çoğu altcoin 2022 çöküşlerinin yol açtığı kayıpların büyük bir kısmını geri almayı başardı. Ciddi TVL kaybı yaşan DeFi Coin piyasası ne durumda? Fırsat bölgesinde işlem gören projelere göz atalım..

Analistler, 2023 portföyü için 13 DeFi coin seçti

Teknik analist Brian Bollinger tarafından hazırlanan güncel bir liste, kısa vadeli fiyat hasretlerinde önemli kazanç fırsatları sağlayan 4 DeFi coin projesine yer verdi. Ayrıntılar şu şekilde…

Uniswap (UNI)

Uniswap fiyatı, son yedi aydır yatay trend hareketiyle işlem görüyor. Fiyat, 4,9-4,7 dolarlık satış zirvesi ile 7,8 dolarlık satın alma zirvesi arasında gidip geliyor. Menzile bağlı bu ralli, yatırımcılar için iki long giriş fırsatı sunuyor, biri yukarı yönlü pozisyon için 4,9 dolar desteğine yakın ve diğeri 7,8 dolar bölgesinin kırılması üzerine. UNI şu anda bu seviyelerin tam ortasında 6.32 dolardan işlem görüyor.

Stacks (STX)

STX fiyatı, iki hafta içinde %140’lık bir büyüme kaydederek 0,546 dolardan 1,3 dolara ralli yaptı. Bununla birlikte, son dört gün içinde, 1,3 dolar direncinde birkaç yüksek ret mumu sergiledi ve bu da yükseliş momentumunun tükendiğini gösteriyor.

Şu an itibariyle, Stacks fiyatı 1,22 dolardan işlem görüyor ve yukarıda belirtilen ret, olası bir düzeltmeye işaret ediyor. Fibonacci düzeltme seviyesine göre 1,03 veya 0,9 dolarda güçlü destek elde edebilir.

Graph (GRT)

GRT fiyatında V şeklinde bir toparlanma, 0,163 dolardaki dirence çarptıktan sonra küçük bir gerilemeye tanık oldu. Bu düzeltme aşaması, geri kazanılan 0,14 seviyesine direnmek için fiyatları %13 düşürdü.

DeFi coin bugün %1,5’lik düşüşle 0.1499 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, günlük muma eklenen düşük fiyat reddi, yatırımcıların düşüş satın aldığına işaret ediyor. Sürekli alımla, GRT fiyatı 0,163 dolar direncini aşabilir ve 0,187 dolar direncini hedefleyebilir.

Conflux (CFX)

19 Mart’ta başlayan Conflux rallisi, 0,4 dolarlık bir başka önemli dirençten büyük bir kırılma sağladı. Bu kırılma, satın alma baskısını hızlandırır ve ilgilenen alıcılar için güçlü bir fırlatma rampası sunar.

CFX fiyatı kısa süre önce %9’luk kazançla 0,4 dolar destek seviyeden sıçradı. Sürekli alımla, bu DeFi coin %38 artarak 0,6 dolar sınırını görebilir. Kriptokoin.com olarak, CFX’in rallinin devamı için ne kadar yakıtı kaldığına bu yazıda yer verdik.

Analyticsinsight, tercihlerini bu DeFi projelerinden yana kullanıyor

Kripto haber ve analiz kaynağı Analyticsinsight, “Sıradaki 2023 Boğası İçin En İyi DeFi Coin’ler” başlık yazısında Avalanche ve Chainlink (LINK) gibi projelere yer vermeyi tercih etti. Liste ve açıklamalar şu şekilde…

Avalanche (AVAX)

Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar ve özel Blockchain ağları için bir platform olarak işlev gören bir Katman-1 Blockchain’dir. Akıllı sözleşmeler alanında Ethereum’u yerinden etmeyi amaçlayan rakiplerden biridir. Ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 işleme kadar daha yüksek işlem çıktısına sahip olarak bunu yapmayı hedefliyor.

Avalanche ağı üç ayrı Blockchain’den oluşur: X-Chain, C-Chain ve P-Chain. Her chain’in, Bitcoin ve Ethereum’un kullandığı yaklaşımdan kökten farklı olan, yani tüm node operatörlerinin tüm işlemleri doğrulamasını sağlayan farklı bir amacı vardır. Avalanche ağları, kullanım durumlarına göre farklı konsensus mekanizmaları bile kullanır.

Avalanche, 2020’deki lansmanının ardından kendi DApp’ler ve DeFi ekosistemini geliştirmek için çalıştı. SushiSwap ve TrueUSD gibi farklı Ethereum tabanlı projeler Avalanche ile entegre oldu. Ayrıca platform, köprülerin geliştirilmesi gibi kendi ekosistemi ile Ethereum arasındaki birlikte çalışabilirliği geliştirmek için sürekli çalışıyor.

Chainlink (LINK)

2017 yılında kurulan Chainlink, evrensel olarak bağlantılı akıllı sözleşmelere olanak tanıyan bir Blockchain soyutlama katmanıdır. Merkezi olmayan bir oracle ağı aracılığıyla Chainlink, Blockchain’lerin harici verileri toplamaları, olaylar ve ödeme yöntemleriyle güvenli bir şekilde etkileşime girmesine izin vererek karmaşık akıllı sözleşmelerin dijital anlaşmanın baskın biçimi haline gelmesi için ihtiyaç duyduğu kritik off-chain bilgileri sağlar.

Chainlink, veri sağlayıcılardan, node operatörlerinden, akıllı sözleşme geliştiricilerinden, araştırmacılardan, güvenlik denetçilerinden ve daha fazlasından oluşan büyük bir açık kaynak topluluğu tarafından yürütülür. Şirket, ağa katkıda bulunmak isteyen tüm düğüm operatörleri ve kullanıcılar için merkezi olmayan katılımın garanti edilmesini sağlamaya odaklanıyor.

Chainlink, off-chain verilerin akıllı sözleşmelere entegrasyonuna izin veren ilk ağlardan biridir. off-chain verilerin entegrasyonu nedeniyle Brave New Coin, Alpha Vantage ve Huobi dahil olmak üzere çok sayıda güvenilir veri sağlayıcının dikkatini çekti. Veri sağlayıcılar, verilere erişimi doğrudan Chainlink’e satabilir ve böylece sahip oldukları bilgilerden para kazanabilir.

Bir DeFi coin olarak Chainlink, kullanıcıların node operatörleri olmalarına ve Blockchain’lerin başarısı için gerekli olan kritik veri altyapısını çalıştırarak gelir elde etmelerine olanak tanır. Chainlink, şu anda Synthetix, Aave, Compound ve daha fazlası gibi önde gelen DeFi uygulamaları için milyarlarca değeri güvence altına alan çok çeşitli merkezi olmayan Price Feed oracle ağlarını canlı üretimde toplu olarak güçlendirmek için geniş bir node operatörleri koleksiyonu kullanıyor.

Lido DAO (LDO)

Lido, Ethereum için bir likit staking çözümüdür. Lido, kullanıcıların, bileşik getiriler için borç verme gibi on-chain faaliyetlere katılırken ETH’lerini stake etmelerine izin verir. LDO, aşağıdakiler için kullanılan yerel yardımcı program tokenidir:

  • Lido DAO’da yönetim haklarının verilmesi.
  • Ücret parametrelerini ve dağıtımını yönetme.
  • Lido node işleçlerinin eklenmesini ve kaldırılmasını yönetir.

Lido, Ethereum 2.0 için likit bir staking hizmeti sağlayan ve kullanıcıların staking altyapısını sürdürmeden staking ödülleri kazanmalarına olanak tanıyan bir DAO’dur. DAO üyeleri arasında Semantic VC, ParaFi Capital, Libertus Capital, Terra, Bitscale Capital, StakeFish, StakingFacilities, Chorus, P2P Capital ve KR1 yer alır.

Lido’ya Aave’den Stani Kulechov, Yearn’den Banteg, Deversifi’den Will Harborne, Stake Capital’den Julien Bouteloup ve Synthetix’ten Kain Warwick gibi bir dizi önemli melek yatırımcı da katılıyor. DAO’nun arkasındaki kişiler ve kuruluşlar, DeFi alanında kanıtlanmıştır ve mükemmellik geçmişine sahip.

PancakeSwap (CAKE)

PancakeSwap, otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). CAKE token, Eylül 2020’de piyasaya sürüldü ve Binance Smart Chain’de BEP20 tokenlerinin alış verişini sağlıyor. PancakeSwap, kullanıcıların bir likidite havuzuna karşı işlem yaptığı otomatik bir piyasa yapıcı modeli kullanır. Bu havuzlar, fonlarını havuza yatıran ve karşılığında likidite sağlayıcı (LP) token alan kullanıcılar tarafından doldurulur.

Bu token’ler daha sonra havuzdaki paylarını ve işlem ücretlerinin bir kısmını geri almak için kullanılabilir. PancakeSwap ayrıca, kullanıcıların CAKE ve SYRUP gibi ek tokenler toplamasına da olanak tanır. Kullanıcılar farming havuzlarına LP yatırabilir ve CAKE ile ödüllendirilebilir.

PancakeSwap, kullanıcıların BEP20 tokenleri alıp satmasına, borsaya likidite sağlamasına ve ücret kazanmasına, CAKE kazanmak için LP tokenleri stake etmesine, daha fazla CAKE kazanmak için CAKE stake etmesine ve diğer projelerin jetonlarını kazanmak için CAKE stake etmesine olanak tanır.

1inch Network (1INCH)

1inch Network’ün ilk protokolü, birden çok likidite kaynağındaki anlaşmaları araştıran ve kullanıcılara herhangi bir borsadan daha iyi oranlar sunan DEX toplayıcı çözümüdür. Bu protokol, 10 ağda 300’den fazla likidite kaynağında en iyi yolları bulmak için Yol Bulucu algoritmasını içerir: Ethereum, BNB Zinciri, Poligon, Çığ, İyimser Ethereum, Arbitrum, Fantom, Gnosis Zinciri, Klaytn ve Aurora.

  • 1inch DEX, iki yıldan biraz daha uzun bir süre içinde 1 milyon kullanıcıya ulaştı ve yalnızca Ethereum ağında toplam hacmi 150 milyar doları aştı.
  • 1inch Likidite Protokolü, kullanıcıları önde gelen saldırılardan koruyan ve likidite sağlayıcılarına cazip fırsatlar sunan yeni nesil bir otomatikleştirilmiş piyasa yapıcıdır (AMM).
  • 1inch Limitli Emir Protokolü, DeFi’deki en yenilikçi ve esnek limitli emir takas fırsatlarını kolaylaştırır. Protokolün dinamik fiyatlandırma, koşullu emirler ve ekstra RFQ desteği gibi özellikleri, stop-loss ve takip eden stop emirleri ve müzayedeler dahil olmak üzere çeşitli uygulamaları destekler.
  • 11inch Cüzdan, güvenli depolama, işlem ve staking yetenekleri ile gezinmesi kolay bir arayüz sağlayan çok zincirli bir mobil platformdur. Bu çok yönlü cüzdan, 1 inç’in özellikleriyle etkileşimi kolaylaştırmak için sıfırdan inşa edildi.
  • 1INCH token, ağın yönetim ve yardımcı program tokenidir. 1INCH sahipleri, 1 inçlik DAO Hazine yönetimi de dahil olmak üzere ağın DAO yönetimine katılmak için tokenlerini stake edebilir. Ayrıca, sahipler çözümleyicileri seçebilir ve ücretlerinin bir kısmını kazanabilir.

dYdX (DYDX)

DYDX (dYdX), adsız gözetimsiz merkezi olmayan kripto para işlemlerini katman 2 protokolünde gerçekleştirir. 2. katmanın işleyişini kolaylaştırmaya hizmet eder ve yatırımcıların, likidite sağlayıcıların ve ortakların bir topluluk olarak protokolün geleceğinin tanımlanmasına katkıda bulunmasına olanak tanır. Token sahiplerine, dYdX’in 2. katmanında değişiklik önerme hakkı verilir ve token staking ve işlem ücreti indirimleri yoluyla kar elde etme fırsatı sunulur.

Starkwire’ın StarkEx ölçeklenebilirlik motoru üzerine inşa edilen katman 2, platformda kaldıraçlı işlem sunabilir. Ölçeklendirme çözümü, dYdX’in işlem hızını artırmasına, gas maliyetlerini ortadan kaldırmasına, işlem ücretlerini düşürmesine ve protokoldeki minimum işlem boyutlarını düşürmesine olanak tanır.

Akıllı sözleşme işlevine sahip açık kaynaklı bir platform olan dYdX, kullanıcıların kripto paralarını ödünç vermesi, ödünç alması ve alıp satması için tasarlanmıştır. dYdX spot işlemleri desteklese de, platformun ana odak noktası kaldıraçlı işlemlerdir

Merkezsiz borsa, 2017’de 10 milyon doların üzerinde başlangıç finansman fonuyla kuruldu ve 2019’da hayata geçti. DXDY token’in ICO’su 9 Eylül 2021’de yapıldı.

Ankr (ANKR)

Ankr, 50’den fazla Proof-of-Stake ağında dünya çapında dağıtılan bir dizi node operatörünü işleten merkezi olmayan bir Blockchain altyapı sağlayıcısıdır. Bu altyapı, Web3 kullanıcıları için eksiksiz bir multi-chain araçlar paketini desteklerken kripto ekonomisinin büyümesini sağlamaya yardımcı olur.

SushiSwap (SUSHI)

SushiSwap (SUSHI), otomatik piyasa yapıcı (AMM) örneklerinden biridir. Eylül 2020’de Uniswap’in bir fork’u olarak piyasaya sürüldü. SushiSwap, AMM pazarını çeşitlendirmeyi ve ayrıca daha önce Uniswap’te bulunmayan ek özellikler eklemeyi hedefliyor; örneğin, şirket içi token SUSHI aracılığıyla ağ katılımcıları için artan ödüller.

Projenin ana hedef kitlesi, proje tokenlerindeki patlamadan yararlanmak ve likidite yaratmak isteyen DeFi yatırımcıları ve ilişkili kuruluşlardır. AMM’ler, geleneksel merkezi olmayan borsaları engelleyen likidite sorunları gibi sorunlardan kaçınırken, ledger tamamen ortadan kaldırır.

SushiSwap, kullanıcıların operasyonları ve geleceği üzerindeki etkisini artırarak ana şirketi Uniswap’in tekliflerini iyileştirmeyi hedefliyor. Platform, likidite havuzlarında gerçekleşen işlemlerden %0,3’lük bir kesinti alırken, SUSHI token’ı kullanıcılara bu ücretlerin bir kısmını ödüllendirmek için kullanılıyor. SUSHI ayrıca kullanıcılara yönetimde söz sahibi olma hakkı verir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*