Erdoğan: İzmirlilerin iradesini çantada keklik görenlerin işi bundan sonra daha zor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmirlilerin iradesini çantada keklik görenlerin işi bundan sonra daha zor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çiğli Havaalanı’nda düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e katıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu yüklendi. Erdoğan, “Seçim döneminde gençlerin demokrat dedesi maskesi takanlarını söz konusu koltukları olunca nasıl faşizan hale geldiklerini hep birlikte görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere dikkat çekerek “İzmirlilerin iradesini çantada keklik görenlerin işi bundan sonra daha zor” diye konuştu.

“Koltuk kavgalarına 1 günlük mola vermeleri büyük kazanç olacak”

Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

“Koltuk kavgalarına 1 günlük mola vermeleri büyük kazanç olacak

Hangi görüşe, kökene, hayat tarzına sahip olursa olsun, bu ülkenin gençleri ile iftihat ettim. Hiç kimseyi kılık kıyafeti, inancı dolayısıyla ötekileştirmedik. Dayatmacı, baskıcı, yasakçı değil, tüm vatandaşlarımızla birlikte gençlerimizin özgürlük alanlarını genişletenlerden olduk. Ne yapıyorsak sizin istikbaliniz için yapıyoruz. İçeride ve dışarıda verdiğimiz tüm mücadelelerin amacı size daha güçlü bir Türkiye teslim etmektir.

Gençler, sizi harf oyunlarıyla ideolojik at gözlükleriyle aldatmaya çalışanlara asla prim vermeyin.

Seçim döneminde gençlerin demokrat dedesi maskesi takanlarını söz konusu koltukları olunca nasıl faşizan hale geldiklerini hep birlikte görüyoruz.

Daha düne kadar dürüstlükten bahsedenlerin iktidar uğruna nasıl yalan söylediklerine şahit oluyoruz.

“Tesla’yı yatırıma davet ettik”

Togg’un üretimi de artarak devam ediyor. Geçen haftaki ABD ziyaretimizde rekabet iyidir diyerek Tesla’yı da ülkemizde yatırım yapmaya davet ettik.

Savunma sanayisi hamleleriyle birlikte ihracatımız da katlanarak artıyor. Savunma ihracatında bu yılki hedefimiz 6 milyar doları aşmaktır. Geçen sene 4,5 milyar dolara nasıl çıkarttıysak bu rakamların da üzerini yakalayacağız. Savunmada da tam bağımsız Türkiye hedefine ulaşana kadar yılmadan çalışacağız.

“İzmirlilerin iradesini çantada keklik görenlerin işi zor”

İzmir başta olmak üzere fetret devri yaşayan şehirlerimizi tekrar hak ettikleri hizmetlerle buluşmasını sağlayacağız. İzmir, İstanbul, Ankara… Buna hazır mıyız? İzmirlilerin iradesini çantada keklik görenlerin işi bundan sonra daha zor. Bu şehrin yatırım ve eser hizmet siyasetine ihtiyacı var. Bunu ancak biz yaparız. Bu noktada bir milat olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x