Kalinic’ten Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes çekincesi! ‘Kimse istemiyor’

Sezon başında Barcelona’ya katılan Nikola Kalinic, Euroleague’de ve lig deki şampiyonluk üzerine açıklamalarda bulundu.

ŞU ANDA EUROLEAGUE’İ KAZANMAYA HAZIR DEĞİLİZ
EuroLeague’i kazanma konusunda hazır olmadıklarını söyleyen Sırp oyuncu, “Şu anda EuroLeague’i kazanmaya hazır olduğumuzu düşünmüyorum. Bu belki biraz ürkütücü bir ifade ama hala zamanımız var ve doğru yolda yürüyoruz. Zayıf olduğumuz bazı konularda gelişiyoruz. Oyunun yavaşladığı ve daha fazla serbest atışın kullanıldığı play-off aşamasında deneyim ve soğukkanlılık belirleyici olabilir. Bu şartlar altında takımın başarılı olabileceğini düşünüyorum.” dedi.

FENERBEKO VE ANADOLU EFES GÖZ ARDI EDİLMEYECEK TAKIMLAR
EuroLeague’deki rakipleri hakkında konuşan Kalinic, şampiyonluk şansına sahip takımlardan bahsederken, Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efe’sin play-off’ta göz ardı edilmeyecek takımlar olduğuna değindi:“Sezon başından beri söylediğim gibi Olympiacos’un tecrübesi var ve bir ivme içindeler. Real Madrid, Fenerbahçe ve Efes de play-off’ta göz ardı edilmeyecek takımlar. Ne onlar ne de Milano üç galibiyet alması kolay takımlar değil. Kimsenin onlarla eşleşmek isteyeceğini sanmıyorum.”

31 yaşındaki Sırp oyuncu, FIBA 2023 Dünya Kupası’nda yer alıp almayacağı konusunda henüz karar vermediğini açıkladı:“Doğruyu söylemek gerekirse bilmiyorum. Yazın ne olacağını göreceğiz. Her mevsim benim için gittikçe zorlaşıyor ve dizlerimde, aşil tendonumda, sırtımda ağrıları daha fazla hissediyorum. Ailemle konuşup karar vereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir