Külliye diyor ki: “Yedili Türk masası Erdoğan’ı destekliyor”

Fahrettin Altun, Türk Devletleri Teşkilatı’nın Ankara’da düzenlenen olağanüstü zirvesinden alıntılar paylaştı.

Türk Devletleri Teşkilatı’nda bulunan Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Türkmenistan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan ve Macaristan liderleri, 14 Mayıs’taki genel seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan desteğini dile getirdi.

İşte Külliye’nin paylaştığı Türk liderleri ve kullandıkları ifadeler:

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: “Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde büyük ve onurlu bir yol kat etti, dünyada güç merkezine dönüştü. Türk dünyasının güçlenmesinde de büyük hizmetleri olan değerli kardeşimin daha uzun yıllar büyük katkıları olacağına eminim.”

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev: “Türkiye’nin bugünkü başarılarında, kazanımlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emsalsiz katkıları var. Tüm kardeş halklarımız adına Türk halkına seçimlerde aday olan kardeşimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemeleri çağrısında bulunuyoruz.”

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev: “Türkiye uluslararası arenada güçlü, etkili, saygın bir devlet haline geldi. Bunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok büyük emeği var. Kendisine seçimlerde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki Türk halkı size gerekli desteği verecektir.”

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov: “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seçimlerde başarılar diliyorum. Kendisinin liderliğinde gerçekleştirilen reformlar Türk halkını kalkınmaya ve refaha taşıyacağına inanıyorum.”

Türkmenistan Halk Maslahatı Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov: “Hürmetli kardeşim Recep Tayyip Erdoğan, bölgede ve dünyada barış, güvenlik ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlama konusunda büyük çalışmalar gerçekleştiriyor. Kendisini barış alanında Nobel ödülüne aday gösteriyoruz.”

Macaristan Başbakanı Viktor Orban: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliği altında Türkiye’de büyük ve harika gelişmeleri gerçekleşti; yeniden inşa sürecinin de başarılı olacağına eminiz. Rusya-Ukrayna arasında başarılı bir müzakere yürüten tek kişi o. Başkan Erdoğan’a müteşekkiriz.”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: “BM 77. Genel Kurulunda ‘KKTC’nin resmi olarak tanınması ve Kıbrıs halkına uygulanan izolasyonun kaldırılması’ için dünya devletlerine çağrı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kıbrıs davasına destekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir