Sekizizlerini Dünyaya Getirmişti… ‘Ahtapot Anne’ ve Çocuklarının Son Hali

Dr. Michael Kamrava 2008 yılında 2 ikizi, 1 oğlu bir de kızı olan Nadya Suleman’a kimliği belirsiz bir sperm donöründen alınan 12 embriyoyu implante etti.

Suleman, 2009 yılında önceki tüp bebek tedavilerinden kalan 6 embriyosunun kaldığını belirtmişti. Geriye kalan embriyoların tamamının tek seferde rahmine nakledilmesini istediğini ve doktorunun da bunu gerçekleştirdiğini belirtti.

Suleman 31. haftada doğuma başladığında, sezaryen işlemini gerçekleştirmek için 46 doktor ve hemşire ameliyathanede yer aldı. Bebeklerin 6’sı erkek, 2’si kız oldu.

Bu doğum bilim dünyasında tarihe geçti.

Bebeklerin isimleri Noah, Maliyah, Isaiah, Nariyah, Jonah, Makai, Josiah ve Jeremiah olurken Suleman, İncil’deki isimleri bilerek seçtiğini ve sekizine de ikinci isim olarak ‘Angel’ (Melek) adını verdiğini, soyadlarının da biyolojik babalarının soyadı olan Solomon olacağını belirtti.,

14 YAŞINA GİRDİLER

Suleman, Instagram üzerinden paylaşımlarına devam ederken, geçtiğimiz aylarda sekizizlerin 14 yaşına girmesiyle ABD’de yeniden gündem oldu.

Habertürk’ün New York Times’tan aktardığına göre, Suleman son röportajında “Octomom medya tarafından yaratıldı. Çoğu medyanın filtrelenmiş ve sahte olduğuna inanıyorum. Bu karikatürü onlar yarattılar. Sonunda numara yapmaktan kurtulduğumda, kendim olmayı başardım” ifadelerini kullandı.

​​​​​​​

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x