Gazze’de öldürülen çocuklar bacaklarına yazılan isimleriyle tanınıyor

İsrail’in hava saldırılarının sürdüğü Gazze’de, ‘ölürse kimliği tespit edilsin’ diye çocukların bacaklarına isimlerinin yazıldığı görüldü. Mescid-i Aksa Şehitleri Hastanesi acil servis şefi Dr. Abdul Rahman Al Masri, “Ebeveynlerin çocuklarının isimlerini bacaklarına ve karnına yazdığı bazı vakalar aldık” dedi.

Başlarına bir şey gelmesi halinde hiç kimsenin çocuklarını teşhis edemeyeceği konusunda ailelerin endişeli olduğunu söyleyen Al Masri, “Bu, her an hedef alındıklarını, yaralanabileceklerini veya ölebileceklerini hissettikleri anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Mescid-i Aksa Şehitleri Hastanesi’nde cenazelerin yıkandığı odanın sorumlusu, pazar gününü ‘istisnai bir gün’ olarak nitelendirdi. Ölü sayısının hızla arttığını söyleyen yetkili, “Birçok ebeveynin, hava saldırıları sonrasında ölmeleri ve kaybolmaları durumunda tespit edilebilmesi için çocuklarının isimlerini bacaklarına yazdığını fark ettik. Çocukların çoğu kayıp, çoğu buraya kafatasları kırılmış halde geliyor. Ve onları teşhis etmek imkansız ancak o yazılar ile teşhis edilebiliyorlar” dedi.

EN AZ 1873 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye saldırılarında 1873’ü çocuk, 1023’ü kadın olmak üzere 4 bin 651 kişinin öldüğünü, 14 bin 245 kişinin yaralandığını duyurmuştu. İşgal altındaki Batı Şeria’da da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 90 Filistinlinin öldüğü belirtilmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x