Redmi K70 önemli detaylarıyla Geekbench’te görüldü

Redmi’nin K70 serisi akıllı telefonlarını bu ayın sonuna doğru piyasaya sürmesi bekleniyor. Son zamanlarda, standart K70 modeli, cihazın net bir görüntüsünü sunan sızdırılmış bir renderda ortaya çıktı. K70 serisi hakkında birçok detay daha önce sızdırıldı. Şimdi ise, lansmandan önce, Redmi K70’in Geekbench karşılaştırma platformunda ortaya çıkarak donanımını gözler önüne serdi.

Geekbench’te görülen Redmi K70, 2311DRK48C model numarasına sahip. Veritabanı listesi, 2.20GHz’de dört çekirdek, 3.20GHz’de üç çekirdek ve 3.35GHz’de bir ana çekirdek içeren ‘duchamp’ kod adlı bir anakartı içeriyor. İşlemci yapılandırması ve anakart kod adının, bu ayın sonlarında duyurulması beklenen MediaTek’in Dimensity 8300 yonga setine karşılık geldiği düşünülüyor. Karşılaştırma platformuna göre, yakında çıkacak olan akıllı telefon, 16GB RAM ile birlikte gelecek. Kutudan Android 14 işletim sistemiyle çıkacak.

Redmi K70 önemli detaylarıyla Geekbench’te görüldü

Redmi K70, Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında sırasıyla 1,248 ve 4,177 puan alıyor.

Daha önce, aynı model numarasıyla Redmi K70, Çin’deki 3C sertifikasyon web sitesinde görülmüştü. 90W hızlı şarj desteği ve 5G bağlantısı olduğunu ortaya çıkardı. Akıllı telefonun, 5,000mAh pil birimi ile destekleneceği bekleniyor. Sızdırılan rendera göre Redmi K70, daha fazla öne çıkan bir LED flaş ünitesi içeren, üç kamera ve bir LED flaş ünitesini barındıran POCO benzeri dikdörtgen bir kamera adasına sahip olacak. Cihaz, merkeze hizalanmış delikli bir kesime ve ekranın etrafında ince çerçevelere sahip düz bir ekrana sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x