Türkiye’de Filistin’e Destek İçin Gösteriler Düzenlendi

Filistin-İsrail arasında yaşanan şiddetli çatışmalar devam ederken, Türkiye’nin farklı illerinde gösteri düzenleyen gruplardan Filistin’e destek geldi. 

Fatih Camii önünde toplanan gruba seslenen Anadolu Gençler Derneği Başkanı Salih Turhan, “Bugün Filistinli kardeşlerimiz bize fethin kapısının açılmış olduğunun müjdesini vermiş oldular. Hem şehitlerle Filistin toprakları bugün sulanmış oldu, Siyonist İsrail’in girilemez, aşılamaz denilen yapılarına ‘Allah-u Ekber’ nidalarıyla öyle bir girdiler ki kalelerini başlarına yıkmış oldular” dedi.

Hamas’ın saldırısı sonrası bölgede yaşanan çatışmalarda her iki taraftan 500’ün üzerinde sivilin hayatını kaybettiği, binlerce kişinin yaralandığı açıklandı.

Hamas’ın silahlı grubu Kassam Tugayları’nın dün İsrail’e düzenlediği ‘Aksa Tufanı’ saldırısı Türkiye tarafından da yakından takip ediliyor.

Anadolu Gençler Derneği Başkanı Salih Turhan, tekbirler getirerek slogan atan gruba seslendi.

Turhan, yaşanan olaylarla ilgili şunları söyledi: 

‘Bugün Filistinli kardeşlerimiz bize fethin kapısının açılmış olduğunun müjdesini vermiş oldular. Hem şehitlerle Filistin toprakları bugün sulanmış oldu, Siyonist İsrail’in girilemez, aşılamaz denilen yapılarına ‘Allah-u Ekber’ nidalarıyla öyle bir girdiler ki kalelerini başlarına yıkmış oldular. Gazze’de yıllardır hapsedilen, ambargolara sokulan, kardeşlerimiz o imkansızlığın içinden kendi imkanlarıyla Filistin topraklarına girmiş oldular. Öyle bir zafer kokusu geliyor ki, sadece zalim İsrail ile kalmayacaktır’ 

İstanbul’da Fatih Camii’nin bahçesinde toplanan grup, gıyabi cenaze namazı kıldı.

Ankara ve İzmir’de de Filistin’e destek için açıklama yapıldı.

Ankara’da da kalabalık İsrail Büyükelçilik konutu önünde toplandı. Tekbir getirildi,  Filistin’e destek açıklamaları yapıldı.

Filistin’e destek için toplananların bir diğer adresi ise İzmir’di. Kalabalık grup, Filistin’in kurtuluşu için okunan duanın ardından dağıldı.

Konya’da sivil toplum kuruluşları (STK), Filistinlilere destek amacıyla gösteri düzenlendi.

Afyonkarahisar’da Anadolu Gençlik Derneğince Filistinlilere destek amacıyla gösteri düzenlendi. Anıtpark’ta toplanan kalabalık, Filistin’e destek çağrısı yaptı.

Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Sur ilçesindeki Ulu Cami’de sabah namazında bir araya gelerek Filistinlilere destek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x